Strona główna

 


 


 

 


 Wolne Lektury już od 10 lat udostępniają klasykę literatury polskiej i światowej w przyjaznej dla czytelnika formie i najwyższej jakości opracowaniu redakcyjnym. W ciągu dekady stali się najpopularniejszą polską biblioteką internetową, odwiedzaną przez pięć milionów czytelników rocznie.
Polecamy 5295 darmowych utworów do których masz prawo.

http://wolnelektury.pl/


Większość utworów w bibliotece nie jest objęta majątkowym prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza że można je swobodnie publikować i rozpowszechniać.

 


 

Galeria Przechodnia to niekomercyjna galeria zewnętrzna. Celem Galerii jest stworzenie warunków: dla przechodniów – do kontaktu ze sztuką w zwykłej przestrzeni miejskiej, ale także dla artystów – do dotarcia do widzów innych niż w tradycyjnych galeriach.Organizatorem Galerii jest Stowarzyszenie Most nad Pustynią.To grupa artystów i animatorów kultury, działających na polu fotografii, teatru, kabaretu, filmu i muzyki. Oprócz prowadzenia Galerii Przechodnia członkowie Stowarzyszenia łączą swe siły w celu organizacji imprez scenicznych – występów, koncertów i przeglądów.

Zapraszamy Galeria Przechodnia dostępna na ul. Wyzwolenia i ul. Magnoliowej w Pawłowiczkach.


więcej...


 

więcej...


 

 

więcej...


 

 

więcej... 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Czytelników po nowości wydawnicze do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowiczkach i filii bibliotecznych w Gościęcinie, Jakubowicach, Maciowakrzu i Trawniku.


 

Z przyjemnością informujemy, że Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach otrzymała dofinansowanie na zakup nowości w ramach Programu Wieloletniego “Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1- Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 4 650 zł. Zapraszamy do bibliotek.
 

 

UWAGA! Kochani pomóżcie nam zdobyć 250 książek dla dzieciaków! Wystarczy zagłosować, bez rejestracji, przez Facebooka. Każdy może głosować raz dziennie, głosowanie trwa do końca października! Wejdź na

 
 
 

PODZIĘKOWANIE

Dyrektor i pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej serdecznie dziękują wszystkim osobom za wsparcie podczas oddawania głosów w akcji zorganizowanej przez Kinder Mleczną Kanapkę „Przerwa na wspólne czytanie” dziękuję za życzliwość, ale niestety nie udało nam się.

Dziękujemy


 więcej...


więcej...


 

 

więcej...


 

więcej...

 


 więcej...


 

 

 


 


 

więcej...


więcej...


 

 

więcej...


 

 

więcej...


 

 więcej...


 

więcej...


 

więcej...

 


więcej...


 

Drodzy czytelnicy,użytkownicy biblioteki chcemy poinformować, że w Rankingu Bibliotek "Rzeczpospolitej" w 2016r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach zajęła 272 miejsce na 806 bibliotek, które brały udział.
(http://www.rp.pl/instytutksiazki )

Ranking bibliotek Więcej niż wypożyczalnie Biblioteki stopniowo zmieniają się w centra kultury – to jeden z wniosków z VI Rankingu Bibliotek.

 


 

Szanowni Państwo,

Niezmiernie miło mi poinformować, że na platformie IBUK Libra została wdrożona nowa wyszukiwarka wewnątrztekstowa.

Wyszukiwarka, dostępna na stronie http://libra.ibuk.pl/, nie przegląda już tylko metadanych: opisu książki, tytułu, słów kluczowych, ale przeszukuje całe TREŚCI publikacji (wnętrza książek).

Wyszukiwarka jest bardzo przydatna dla czytelników, którzy szukają materiałów do np. pracy dyplomowej, w szczególności gdy temat jest marginalny i ciężko jest znaleźć publikacje poświęcone danej tematyce. W połączeniu z filtrami fasetowymi (możliwością zawężania wyników wyszukiwania do kategorii, roku, wydawnictwa itp.), daje to ogromne możliwości!

Ciekawostka: większość wyszukiwarek na naszym runku nie przeszukuje całego zasobu książek po treściach. Obecnie w IBUK Libra znajduje sie ok. 28 tys. książek, przyjmując, że książka ma średnio ok. 250 stron, to wyszukiwarka IBUK Libra przeszukuje 7 mln stron (i to w bardzo krótkim czasie)!!!

Jak to działa?

* http://libra.ibuk.pl/, wyszukiwarka

Po wpisaniu w wyszukiwarkę szukanego słowa:

1. W wynikach wyszukiwania na pierwszym miejscu pojawią nam się publikacje, w których dane słowo znajduje się w tytule według poniższego klucza (oznaczone kropeczkami w kolorze czerwonym):
a) szukane słowo (nieodmienione) znajduje się w tytule jednowyrazowym

b) szukane słowo (nieodmienione)  znajduje się w tytule wielowyrazowym

c) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule jednowyrazowym

d) szukane słowo w formie odmienionej znajduje się w tytule wielowyrazowym

2. W dalszej kolejności pojawią się publikacje, w których szukane słowo nie znajduje się w tytule, ale występuje w treści publikacji (oznaczone kropeczkami w kolorze niebieskim).

Liczba kropek oznacza, jak często dane słowo występuje w treści danej publikacji.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z możliwościami nowej wyszukiwarki wewnątrztekstowej IBUK Libra.


 

więcej...


więcej...

 


Gminna Biblioteka Publiczna prosi o wypełnienie ankiety i wyrażenie swojej opinii dotyczącej funkcjonowania naszej instytucji, oraz zaproponowanie zmian, które ulepszą pracę oraz pozwolą wypracować ofertę adekwatną do potrzeb mieszkańców naszej gminy, powiatu. Zależy nam, aby z działań, które podejmujemy korzystało najwiecej ludzi. Chcemy przekonać niezdecydowanych i zaprosić ich do murów naszej biblioteki. Kwestionariusz ankiety jest anonimowy, zaś dane posłużą do celów badawczych, związanych z realizowanych przez nas działaniem. Będziemy wdzięczni za poświęcony przez Państwa czas.
Z poważaniem
Dyrektor i Pracownicy Biblioteki
link do ankiety:
https://docs.google.com/…/1iTo3Ps-KXizjSSZxpKwvpGIwTYN…/edit

 


 więcej... 


więcej...

 


Z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Tygodnia E-książki (5-11 marca br.) po raz kolejny przygotowaliśmy dla Państwa niespodziankę.W okresie 1-14 marca br. poszerzymy zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o ok. 2700 publikacji, tj. pojawia się książki z następujących kategorii:

 

- literatura faktu
- literatura piękna
Przez 2 tygodnie czytelnicy IBUK Libra otrzymają dostęp do pełnej treści wszystkich książek z ww. kategorii (+oczywiście książki wykupione). Zasady korzystania z IBUK LIBRA bez zmian, zwiększy się tylko pula dostępnych tytułów.

 więcej...

 
 więcej... Bookcrossing

Rozpoczynamy akcję bookcrossingu - w bibliotekach można zostawić swoje książki, które potem inni będą mogli wziąć ze sobą, przeczytać i przekazać dalej. Na tym polega właśnie uwalnianie książek.

Akcja odbędzie się we wszystkich bibliotekach sieci Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowiczkach 

„Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi radością czytania”


 

Książka na telefon

Gminna Biblioteka Publiczna w  Pawłowiczkach

zaprasza 

Państwa  do  korzystania  z  nowej  usługi

Książka  na  telefon

Oferta  skierowana  jest  do  osób  starszych, chorych

i  niepełnosprawnych.

Wystarczy  zadzwonić  pod  numer 77 4874178

lub  wysłać e-mail  na  adres:  pawlowiczki.gbp@wp.pl

uzgodnić  z  bibliotekarzem  tytuły  książek  i  termin  dostarczenia.

Usługa  jest  bezpłatna - dostępna w obrębie Gminy!