Rok 2019

 

 


 

 

 


 

 


 

 

więcej... 


 

 

 więcej...

 


 

więcej...

 


 

 

 


 

 

 

 

 więcej...

 


 

 

 w wykonaniu: Mariny  Rysicz, Svitlany Orlowej,

Lektor: Mariusz Zieliński

 więcej...


 

więcej... 

 


 

 

więcej...

 


 

 


 

 

 więcej...

 


 

 

 więcej...

 


 

 

 więcej...

 


 

 

 więcej...

 


 

 

 

 

 


Zapraszamy do udziału w Narodowym Czytaniu - akcji ogłoszonej przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

W piątek 6 września 2019 r. o godz. 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowiczkach  przedstawiciele samorządu gminy, radni, dyrektorzy szkół, bibliotek, nauczyciele,emeryci i uczniowie szkół odczytają wybrane fragmenty klasyki polskiej nowelistyki. Wybraliśmy do przeczytania sześć  tekstów: „Dym” Marii Konopnickiej, „Sachem” Henryka Sienkiewicza, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Brunona Schulza, "Rozdziobią nas kruki i wrony" Stefana Żeromskiego,"Orka" Władysława Stanisława Reymonta, oraz "Katarynka" Bolesława Prusa.

 więcej...


 

 


 

 

 więcej...


 

 więcej...


 

 

 


 

więcej...

 


 

 

więcej...


 

 

 

Już we wrześniu startuje projekt „Mała książka – wielki człowiek” w ponad 5200 bibliotekach w Polsce, w tym również GBP w Pawłowiczkach. 

Są takie wydarzenia i rytuały w życiu dziecka, które nie tylko pozostają na długo w pamięci, ale mają też istotny wpływ na jego dorosłe życie. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Ważną rolę w kształtowaniu Małego Czytelnika odgrywa biblioteka: uczy go samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie oraz nawyk czytania i pogłębiania wiedzy. Biblioteka to miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką. A wszystko to za darmo!

Chcielibyśmy, aby jednym z tych ważnych doświadczeń w dzieciństwie były pierwsze wizyty w bibliotece, dlatego przygotowaliśmy prawdziwą gratkę dla najmłodszych miłośników książek i ich rodziców w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Od września 2019 r. w ponad 5200 bibliotekach w całej Polsce będzie czekać na nich wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Więcej informacji na stronie: www-wielki-czlowiek.pl 

 


 

 


 http://doxa.fm/audycja/6-04-2019r-entuzjastkaposluchaj/


Pani Halina Oster gościła w naszej bibliotece z wykładem " Żeby tak się chciało, chcieć- szczęśliwa historia przyszłości" osoba która skutecznie zaraża pozytywną energią i radością. Polecam posłuchać audycji "Entuzjastka".

 


 Domek Uwolnionych Książek

 

 

wiecej...


 

więcej... 

 

 więcej...


 

więcej ...


 

 

 więcej...


 więcej...3 - 9 marca Międzynarodowy Tydzień E-książki

W okresie 1-15 marca br. zostanie poszerzony zestaw tytułów na platformie IBUK Libra o 3 939 publikacji,  pojawia się książki z następujących kategorii:

  • literatura faktu
  • literatura kobieca
  • kryminał, sensacja,
  • thriller    
Zapraszamy do bibliotek po login i hasło na platformę IBUK Libra

 


 

więcej...


 

Pracownicy Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłowiczkach otrzymali podziękowanie za zorganizowanie warsztatów "Mirabelka - kiełkująca historia w 100licy"

 


 

 więcej...


 


więcej... 


 

 


 

 

 

 więcej...


 

 

 


 

 więcej... 


 

 więcej...


 

więcej...


 

 


 

 więcej...


 

 


 

więcej...


 

 więcej...


 

 więcej...


więcej...


 


 

 więcej...


 

więcej...więcej...


 

więcej...


 


 więcej...


 

więcej...


 

 więcej...


 

 więcej...


 

 więcej...


 

więcej... 


 

więcej...


 


 

 

 więcej...


 

 więcej...


 


 

 


 

więcej...

więcej...


 

 


 Wolne Lektury już od 10 lat udostępniają klasykę literatury polskiej i światowej w przyjaznej dla czytelnika formie i najwyższej jakości opracowaniu redakcyjnym. W ciągu dekady stali się najpopularniejszą polską biblioteką internetową, odwiedzaną przez pięć milionów czytelników rocznie.
Polecamy 5295 darmowych utworów do których masz prawo.

http://wolnelektury.pl/


Większość utworów w bibliotece nie jest objęta majątkowym prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza że można je swobodnie publikować i rozpowszechniać.

 


 

Galeria Przechodnia to niekomercyjna galeria zewnętrzna. Celem Galerii jest stworzenie warunków: dla przechodniów – do kontaktu ze sztuką w zwykłej przestrzeni miejskiej, ale także dla artystów – do dotarcia do widzów innych niż w tradycyjnych galeriach.Organizatorem Galerii jest Stowarzyszenie Most nad Pustynią.To grupa artystów i animatorów kultury, działających na polu fotografii, teatru, kabaretu, filmu i muzyki. Oprócz prowadzenia Galerii Przechodnia członkowie Stowarzyszenia łączą swe siły w celu organizacji imprez scenicznych – występów, koncertów i przeglądów.

Zapraszamy Galeria Przechodnia dostępna na ul. Wyzwolenia i ul. Magnoliowej w Pawłowiczkach.


więcej...