Rok 2015

 

 

 

Wieczór podróżniczy po krajach Europy wschodniej z Renatą Matusiak,

Biblioteka otrzymała dofinansowanie w ramach projektu RITA- Przemiany w Regionie

Polsko -Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem jest Fundacja Edukacja dla Demokracji.

 

 

 

 

 

 

 

Wspomnienia z wakacjii

Warsztaty manualne.

Warsztaty plastyczne

Warsztaty muzyczne,  bum bum rurki i dzwoneczki

BIBLIOTEKA POD CHMURKĄ

 

 LEGO ROBOTY

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin konkursu w zakładce Menu - Regulaminy

 

 


 
 

12 czerwca 2015 r. zakończył się nabór zgłoszeń w tegorocznej edycji konkursu "Kierunek: Wschód" na najciekawsze wydarzenie promujące wiedzę o krajach Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Środkowej oraz popularyzujące informacje na temat współpracy międzynarodowej biblioteka Pawłowiczki znalazła się na liście 10 najciekawszych inicjatyw.

Konkurs odbywa się w ramach programu RITA - Przemiany w Regionie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, którego operatorem jest Fundacja Edukacja dla Demokracji.

 

Zakup nowości w ramach programu BN

Gminna  Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach  po raz kolejny otrzymała dofinansowanie w ramach programu Biblioteki Narodowej na zakup nowości wydawniczych do bibliotek.

W ramach programu Gminna Biblioteka w Pawłowiczkach otrzymała na 2015 r. dofinansowanie w wysokości 4180,00 zł. Aktualnie w bibliotece trwa zakup i opracowanie nowości czytelniczych. Przy dokonywaniu zakupów chcemy uwzględnić sugestie czytelników. Osoby, które chciałyby mieć swój udział w kompletowaniu księgozbioru mogą zgłaszać swoje propozycje do biblioteki osobiście lub:

e-mail: pawlowiczki.gbp@wp.pl

 http://www.gbp-pawlowiczki.wbp.opole.pl/

„Zatwierdzony przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego budżet Programu BN „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek" w roku 2015 wynosi 25 mln zł. Celem Programu realizowanego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020 jest wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych.

Zadaniem Programu BN Zakup nowości wydawniczych do bibliotek jest wzmocnienie bibliotek publicznych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizowania zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla przedszkolaków, wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy i książeczkę z bajkami.

„Noc Bibliotek”  filia biblioteczna w Trawnikach uczestniczyła w projekcie, dzieci czytały  wspólnie z zaproszonymi gośćmi Lokomotywę  J. Tuwima. Przedstawiły swoje ulubione, książeczki bajki. Wielopokoleniowe czytanie bajek przez babcie mamę i dzieci w altance. Dorośli też czytają bajki,  ksiądz wikary przyniósł baśnie Andersena i przeczytał baśń pt. Stara Latarnia.  Gry i zabawy urozmaiciły nasze zajęcia a na zakończenia ognisko.

 

 

 

 

Warsztaty  plastyczne z bibuły, kwiaty dla mamy.

 

Dzieciece marzenia.

Zapraszamy do udziału Przedszkola, regulamin konkursu w zakładce strony internetowej  regulaminy.

Dnia 16.04.2015 odbyło się  spotkanie z prof. Dorotą Simonides,  folklorystką, etnologiem, byłą senator RP, badaczką kultury i literatury śląskiej. Profesor Simonides opowiadała o zwyczajach i obrzędach, kulturze panującej kiedyś a dziś, jak i również o swoich książkach. Dyskutowaliśmy o starych wierzeniach, które nadal istnieją, lecz już nieco unowocześnione poprzez szeroko rozumiane mass-media.  Po raz kolejny mieszkańcy przekonali się jak ważną rolę pełni tożsamość kulturowa, „...posiadanie swoich korzeni, ponieważ bez nich człowiek jest bezdomny"

Przygotowanie ozdób świątecznych w bibliotece w Maciowakrzu.

 Zapraszamy czytelników, użytkowników biblioteki po kod i login, umożliwiający korzystania z elektronicznej platformy cyfrowej http://libra.ibuk.pl/

 

W dniu 23.02 odbylo sie pasowanie na czytelnika klas I z Zepoøu Gimnazjalno Szkolno Przdszkolnego w Pawlowiczkach.

Zapraszamy na warsztaty wiosenne, zabawa z bibułą, w dniu 27.02.2015r. w filii bibliotecznej w Trawnikach.

Tydzień z książką.

Z tej okazji 11 lutego 2015r,  przedszkolaki odwiedziły  bibliotekę. W czasie spotkania maluchy  dowiedziały się, że biblioteka jest miejscem  w którym mieszkają książki. Miały okazję  poprzeglądać   literaturę dziecięcą.  Dzieci chętnie zapisały się do biblioteki otrzymując swoją pierwszą kartę czytelnika,  miały także okazję zapoznać się z książką elektroniczną e- czytnikiem  z którego została przeczytana bajka  Cal ineczka. Na koniec spotkania maluchy wysłuchały jeszcze życzeń jakie kieruje książka do swoich najmłodszych czytelników. Jak powinni o nią dbać, aby mogła ona jak najdłużej służyć  dzieciom.

Każde z dzieci otrzymało zakładkę i słodkie poczęstunek.

W czasie ferii dzieci w Maciowakrzu się nie nudziły.