Rok 2013Z okazji Roku Tuwima biblioteka szkolna wraz z biblioteką publiczną 18.12.2013r. zorganizowały konkurs "Zabawy z wierszami J. Tuwima" dzieci świetnie się bawiły, recytując i tworząc inscenizacje do wierszy poety.


 

Nowe hasła do ibuk.pl


Czytelników dotychczas korzystających z zasobów ibuk.pl prosimy o pobranie od 16.12.2013 r. nowych haseł dostępu do bazy – dotychczasowe przestają być aktywne.

Więcej książek w bazie ibuk.pl

 

Od 15 grudnia Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach oferuje swoim Czytelnikom bezpłatny dostęp do 885 publikacji (w tym 106 publikacji darmowych) znajdujących się w zasobach ibuk.pl. Z bazy będzie można korzystać przez rok, od 15grudnia 2013 r. do 14 grudnia 2014 r.

 

ibuk.pl to największa w Polsce czytelnia on-line podręczników akademickich i książek naukowych w języku polskim.

 

Oferujemy dostęp do publikacji z następujących dziedzin: nauki ekonomiczne, nauki humanistyczne, nauki matematyczno-przyrodnicze, nauki społeczne, informatyka, medycyna, prawo, literatura piękna i literatura faktu (tytułowy wykaz książek).

 

Dostęp do książek możliwy jest zarówno w sieci Gminnej Biblioteki Publiczne,jak i na komputerach domowych, po uprzednim pobraniu hasła dostępu.

 

Aby skorzystać z zasobów ibuk.pl, wystarczy odwiedzić dowolnąfilie biblioteczne znajdującąsię w miejscowościach, Jakubowice, Gościęcin, Maciowakrze,TrawnikiorazGminną Bibliotekę Publiczną w Pawłowiczkach tam też dostępne są hasła do zalogowania , aby korzystać z oferty ibuk.pl na komputerach domowych.

zapraszamy Czytelników do odbioru hasła do zdalnego logowania

 

Przygotowanie do świąt z pomocą przybyły krasnoludki i biedronki.

 

 

Spotkajmy się na kawie… ONLINE!

 

Co o bibliotekach mówią media? W jaki sposób można wpływać na to, jak biblioteki są postrzegane przez swoje otoczenie? 11 grudnia o godzinie 9.00 zapraszamy do udziału w webinarium na temat wizerunku bibliotek. Wystarczy komputer z dostępem do Internetu, słuchawki i kubek porannej kawy :).

Webinarium to internetowe spotkanie umożliwiające uczenie się i komunikację miedzy prowadzącymi i uczestnikami. Możesz wziąć w nim udział, gdy jesteś w domu lub w pracy - potrzebny będzie Ci jedynie komputer z dostępem do Internetu, słuchawki, chwila spokoju i zapewne… poranna kawa.

 

 

 

 

 

Ranking bibliotek.


Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkachbrała już po raz drugiudział w ogólnopolskim rankingu Bibliotek gmin wiejskich i miejsko – wiejskich oraz miast poniżej 15 tys. mieszkańców corocznie organizowanym przez„Rzeczypospolitą"i Instytut Książki. Wysłano 2300 ankiet, otrzymano 760 odpowiedzi.

W 2013 roku otrzymaliśmy179.6 punktów co daje312 miejsce w kraju, a 10 w województwie opolskim. Ocenie podlegały następujące czynniki: powierzchnia biblioteki i filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średnie zatrudnienie, wielkość księgozbioru, wielkość księgozbioru nabytego po 2002r. jako procent całego zbioru czy nowe książki zakupione w 2012 r., dotacje podmiotowe, środki pozabudżetowe w 2012r., dostępne tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów, dostępność Internetu, kółka czytelnicze, literackie, wolontariat, udogodnienia dla niepełnosprawnych, książki dla niewidomych i słabo widzących. Biorąc pod uwagę wymienione kryteria można było otrzymać 335 punktów.


http://www.rp.pl/instytutksiazki

Warsztaty z docoupage - ozdoby bożonarodzeniowe

Koncert muzyki klasycznej wykonaniu kwartetu smyczkowego


Spotkanie autorskie z Panem Markiem Krajewskim


Spotkanie autorskie dla dzieci z Panem Wiesławem Drabikiem w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pawłowiczkach i filii bibliotecznej w Maciowakrzu.
Zapraszamy


Halooween

Spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim

autorem bestsellerowych powieści kryminalnych o Eberhardzie Mocku i Edwardzie Popielskim.


Zapraszamy na to spotkanie 14.11.2013r.(czwartek) o godz.18.30Żywa lekcja historii

Spotkanie z weteranem wojennym

Józefem Wojtyłą

w czwartek o godz. 14.30

Osobiste przeżycia z tamtych wojennych lat są bezcenne nie zastąpią ich żadne dokumenty archiwalne.


Zapraszamy w każdy czwartek do biblioteki na godz. 11.00 Spotkania z pasjami


http://biblioteki.fundacja.orange.pl/docs/plakat1.jpgSerdecznie zapraszamy

na wieczór poezji

ks. Jana Twardowskiego

w dniu 26.09.2013r. o godz. 18.00Dobro jest mało dostrzegane

O nim przeważnie nie mówi się, nie pisze

jest wyciszone, niekrzykliwe

ks. J. TwardowskiSerdecznie zapraszamy na wieczór poezji

Pani Krystyny Pańko

Oprawa muzyczna Pani Justyna Porada

w dniu 26.04.2013r. (piątek) o godz 18.00
Zapraszamy na spotkanie autorskie z Panem Zbigniewem Kołbą

"Krioterapia. To warto wiedzieć"

19.04.2013r. o godz. 16.00

Przedstawione zostana dwa bloki tematyczne:

1. Leczenie niską temperaturą,

2. leczenie bezsenności

Głownym tematem są informacje związane z leczniczym działaniem niskich temperatur - kiedy zimno leczy, a kiedy powoduje,że chorujemy.

 

 


Zapraszamy na spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, które odbędzie się 21.02.2013

o godz. 15.00 Spotkanie organizacyjne.

Dyskusyjne Kluby Książki to wspólny projekt Instytutu Książki i bibliotek wojewódzkich adresowany przede wszystkim do czytelników korzystających z bibliotek publicznych.
Pomysł oparty jest na założeniu, że potrzebne są miejsca, w których można rozmawiać o wspólnie czytanych książkach oraz, że nie trzeba być krytykiem, by czerpać przyjemność z dyskutowania o literaturze. Celem klubów jest także ożywienie środowisk skupionych wokół bibliotek oraz zachęcenie samych bibliotekarzy do kreowania mody na czytanie.
IWONA KANAFA

Menedżerem 2.0 Członkiem Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych oraz American Marketing Association

Spotkanie organizujemy w ramach ogólnopolskiej akcji

LINK DO PRZYSZŁOŚCI, MŁODZI.INTERNET.KARIERA

Podczas spotkania dowiesz się m.in. na czym polega praca zaproszonego gościa, jaką rolę odgrywają w niej nowe technologie i co oznacza dla niego słowo sukces.

18 luty (poniedziałek) godz.8.00

 

ZAPRASZAMY

Na otwarcie wystawy artystów lokalnych,

"Przygoda z drewnem i dłutem"

która odbędzie się w dniu 08.02.2013r. (piątek) o godz.16.00

Wystawę będzie można zwiedzać do 22.02.2013r.

 

Od 15 grudnia 2012 r. zapraszamy wszystkich czytelników do korzystania z czytelni Ibuk, w której za darmo przeglądać można on-line podręczniki akademickie oraz książki naukowe w języku polskim.